Odrzucony wniosek o pożyczkę

Odrzucony wniosek o pożyczkę

Jeśli kiedykolwiek wnioskowałeś o pożyczkę, pewnie dobrze znasz to uczucie. Stres związany z odrzuceniem wniosku o pożyczkę jest zupełnie normalny. W końcu zdarzają się sytuacje, kiedy naprawdę potrzebujesz szybkiej gotówki. Jakie są przyczyny odrzucenia wniosku o pożyczkę? Co zrobić, kiedy Twój wniosek został odrzucony? Czy da się wybrnąć z tej sytuacji i mimo wszystko otrzymać pożyczkę? Serdecznie zapraszam do lektury.

Zbyt niska zdolność kredytowa

Zdarza się, że firmy pozabankowe zwracają uwagę na zdolność kredytową. O zdolności kredytowej pisaliśmy już przy okazji innego artykułu – zapraszamy tutaj. Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska, może się zdarzyć, że wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że dla firmy pozabankowej nie jesteś wiarygodny. Wysoka zdolność kredytowa to jest pożyczkodawcy swego rodzaju gwarancją na wywiązanie się z umowy.

Niespłacona pożyczka

Ten aspekt wydaje się być oczywisty. Jeśli jeszcze nie spłaciłeś swojej pożyczki, raczej nie możesz liczyć na kolejną. Ta sama sytuacja ma miejsce, gdy w przeszłości nie spłaciłeś pożyczki na czas. To znacząco wpłynęło na Twoją zdolność kredytową, co również zwiększa szansę na odrzucenie wniosku.

Brak wymaganych dochodów

Niektóre firmy pozabankowe wymagają od pożyczkobiorców zaświadczenia o dochodach. Jeśli Twój dochód nie jest wystarczający, prawdopodobnie Twój wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony. Firma pozabankowa nie ma bowiem gwarancji Twojej wypłacalności. Jeśli Twoje dochody są za niskie, nie będziesz w stanie terminowo spłacić pożyczonej kwoty.

Brak przelewu weryfikacyjnego

Zdarza się, że firmy pozabankowe praktykują przelewy weryfikacyjne. O przelewie weryfikacyjnym pisaliśmy już wcześniej – tutaj. Skrótem – przelew weryfikacyjne służy do weryfikacji Twoich danych. Firma pozabankowa chce mieć pewność, że Twoje dane są zgodne z danymi osoby, która wnioskuje o pożyczkę. Jeśli nie wykonasz przelewu weryfikacyjnego, wniosek o pożyczkę najpewniej zostanie odrzucony. O tym, jak uniknąć przelewu weryfikacyjnego i mimo wszystko dostać pożyczkę, przeczytacie tutaj.

Co robić?

Jeśli Twój wniosek o pożyczkę został odrzucony, pamiętaj, że firm pozabankowych na rynku jest całe mnóstwo. Oznacza to, że możesz bez problemu wnioskować o gotówkę w innej firmie. Kto wie – może kolejna firma pozabankowa będzie miała mniejsze wymagania?

Wbrew pozorom firmy pozabankowe robią pełną weryfikację swoich pożyczkobiorców. Jeśli nie spełniasz niektórych wymogów, pożyczka nie zostanie Ci przyznana. Ale nie zniechęcaj się! Konkurencja na rynku finansowym jest bardzo duża. Z całą pewnością znajdziesz firmę pozabankową, która bez problemu udzieli Ci pożyczki.

Leave a Reply

Your email address will not be published.