Kredyt na oświadczenie?

Kredyt na oświadczenie?

Oświadczenie to, innymi słowy, ustna deklaracja o dochodach. Czy istnieje zatem coś takiego jak kredyt na oświadczenie? Szerzej tym pojęciem zajmowaliśmy się przy okazji innego artykułu – serdecznie zapraszamy tutaj. Jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki i zastanawiasz się, jak rozwiązać ten problem, dobrze trafiłeś. Kredyt czy pożyczka? Bank czy firma pozabankowa? Co wybrać? Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Poniżej przedstawimy plusy i minusy wszystkich rozwiązań. Zapraszamy!

Pożyczka na oświadczenie

Wszyscy dobrze wiemy, że są w życiu chwile, w których po prostu brakuje pieniędzy. Niestety nie każdy może liczyć na pomoc rodziców lub przyjaciół. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązań jest kilka, a każde z nich wymaga odrobiny poświęcenia. Najszybszą i najłatwiejszą metodą z całą pewnością będzie wzięcie pożyczki pozabankowej. Firmy pozabankowe nie będą wymagać od Ciebie tony dokumentów, w większości przypadków wystarczy dowód osobisty. Dodatkowym plusem pożyczek pozabankowych jest możliwość złożenia wniosku online.  To ogromne ułatwienie, wystarczy bowiem kilka minut i gotówka ląduje na Twoim koncie bankowym.

Kredyt na oświadczenie

Śladem firm pozabankowych zaczęły iść również banki. Coraz więcej banków i instytucji bankowych proponuje kredyt na oświadczenie. Oznacza to, że banki coraz rzadziej będą wymagać od kredytobiorców zaświadczenia o dochodach wystawionego przez pracodawcę. W przeciwieństwie do firm pozabankowych, w przypadku banków jest jednak haczyk. Warto pamiętać, że im mniej dokumentów kredytodawca będzie od Ciebie wymagał, tym gorsze warunki kredytu Ci zaproponuje. W pożyczkach pozabankowych nie ma takiego ryzyka – warunki pożyczki zawsze są podobne.

Jestem dłużnikiem

Jeśli masz na koncie otwartą pożyczkę, możesz zapomnieć o kredycie bankowym. To bowiem w znacznym stopniu wpływa na Twoją zdolność kredytową, o której pisaliśmy tutaj. Banki patrzą na swoich kredytobiorców z dużą rezerwą. Jeśli masz na koncie już jedną pożyczkę, najpewniej bank potraktuje Cię jako osobę niewypłacalną. Z firmami pozabankowymi nie ma tego ryzyka. Wiele z nich nie sprawdzi Twojej historii w BIKu i nie będzie szukać Twojego nazwiska w Krajowym Rejestrze Długów.

Kredyt czy pożyczka?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od sytuacji, w której się znajdujesz. Jeśli zależy Ci na pozyskaniu szybkiej gotówki, lepszym rozwiązaniem będzie pożyczka pozabankowa. Wystarczy wypełnić wniosek online i poczekać kilka minut. W tym miejscu warto dodać, że banki coraz częściej oferują możliwość wzięcia kredytu online. W tym przypadku jednak weryfikacja kredytobiorcy może potrwać znacznie dłużej.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim o tym, że deklarując swój dochód, nie możesz minąć się z prawdą. Nawet niewielka pomyłka może być potraktowana jako próba oszustwa. Wtedy szanse na otrzymanie pożyczki maleją. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę pozabankową pamiętaj również o dokładnym sprawdzeniu firmy pozabankowej. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.