Jak oprocentowane są pożyczki pozabankowe?

Większość z nas po pożyczki udaje się do banku i oczywiście można to zrozumieć. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że to właśnie te instytucje kojarzą nam się w pierwszej kolejności z pożyczaniem pieniędzy. Mimo wszystko nie można zapominać, że dziś o kredyt w banku coraz trudniej, a to wszystko dlatego, że zdolność kredytowa jest dziś wyliczana zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. W związku z tym wielu Polaków, którzy udają się tu po kredyt, odchodzi z przysłowiowym kwitkiem i pomocy musi szukać gdzie indziej. W takiej sytuacji wielu z nich zmuszonych jest do skorzystania z oferty finansowych instytucji pozabankowych, gdzie także możemy pożyczyć pieniądze. Mowa tu przede wszystkim o parabankach, w których jednak oprocentowanie jest wyższe niż w banku. Jak jednak jest ono wysokie?

Pożyczka jak w banku

Jeśli mówimy o takich pożyczkach, to trzeba zwrócić uwagę na to, że często ich oprocentowanie nie jest o wiele wyższe od tego, z jakim do czynienia mamy w banku. Nie oznacza to jednak tego, że w firmach takich nie zapłacimy za nie więcej. Oczywiście może się tak zdarzyć, a to dlatego, że firmy lichwiarskie często mają wiele opłat dodatkowych, które zawyżają koszta takiej pożyczki.

Pożyczka na 0%

Zdarzyć się jednak może, że pożyczka pozabankowa będzie zupełnie darmowa. Wiele z nich ma bowiem ofertę promocyjną, w której pierwsza pożyczka nie wymusza na nas żadnych dodatkowych kosztów. Spłacamy wówczas więc tylko tyle, ile od banku pożyczyliśmy.